SERWIS INFORMACYJNY:
Ciężka jazda w Warszawie i Wrocławiu

Kultowa i pionierska amerykanska formacja TODAY IS THE DAY odwiedzi nasz kraj na poczatku czerwca w towarzystwie amerykanskich Jucifer i Comlete Failure, francuskiego Four Question Marks, oraz polskich Antigamy i Woody Alien.
4.06 Warszawa - klub Progresja
5.06 Wroclaw - ODA Firlej


przedsprzedaż www.shortcut.pl  

TODAY IS THE DAY (USA)
Absolutny kult w amerykańskiej muzyce ekstremalnej. Eksperymentalny terror noise-metal obowiązkowy dla fanów Neurosis, Converge, Helmet, Isis, Pelican, Cult Of Luna, High On Fire czy Napalm Death.


Zespól powstał w 1992 z inicjatywy Steve`a Austina - wizjonera i producenta muzyki ekstremalnej, o którym mówi się, że jest muzykiem nie z tego świata... Jego riffy to fuzja i nuklearna kolizja eksplodujących atomów szaleństwa. Austin i spółka znaleźli sposób na to jak pogrążyć słuchaczy w chorobliwym transie tylko po to by za chwilę zbombardować ich potężna dawka chaosu i nienawiści. Ich muzyka to mariaż metalu, noise`u, psychedelii i rocka w wyjątkowo perfidnym wydaniu.


Dziś postrzegani są jako jedna z bardziej unikalnych i wpływowych amerykańskich formacji ostatnich piętnastu lat, jak i jeden z najważniejszych zespołów w historii gitarowej ekstremy. Ze względu na ich staż można ochrzcić ich „dinozaurami” noise rocka. Na przestrzeni lat związani z kultowymi wytwórniami Relapse Records, (Noise) Amphetamine Reptile oraz muzykami tej klasy co Brann Dailor (Mastodon), Bill Kelliher (Mastodon), czy Marshall Kilpatrick (The Esoteric). W Polsce gościli dwukrotnie, pierwszy raz 1994 roku, następnie powrócili w 1999 w doborowym towarzystwie Neurosis i Voivod. Oprócz wyżej wymienionych dzielili scenę m.in. z Motorhead, Slayer, Queens Of The Stonage, Isis, Dillinger Escape Plan, Monster Magnet, Helmet, Melvins, Napalm Death, Morbid Angel, Unsane, Chokebore, Guzzard, Steel Pole Bathtub, Zeni Geva, Converge, Eyehategod, Coalesce itd., itd. Mają w dorobku osiem albumów studyjnych i jeden koncertowy.

Na koncertach w Polsce zespół promuje krążek "Axis Of Eden" wydany w ub. roku nakładem należącej do Steve`a Austina wytwórni SuperNova Records. Austin jest również cenionym producentem muzycznym mającym na koncie wsółpracę m.in. z Converge, Madball, Deadguy, Bane, Unsane, Bongzilla, Stinking Lizaveta, Defcon4.
www.todayistheday.org
www.myspace.com/TODAYISTHEDAY
www.nuta.pl/sylwetki/d/1/43/
www.todayistheday.com


JUCIFER (Relapse Rec/US)
Wyłamujący się stylistycznym podziałom amerykański duet trafia do wyobraźni zarówno fanów popu, jak i noise`u, doom czy slugde metalu. Dychotomia usypiających melodyjnych pasaży i potężnych, brudnych gitarowych kanonad to zasługa dwóch zaledwie osób: perkusisty Edgara Livengooda i charyzmatycznej gitarzystki / wokalistki Amber Valentine. Wyobraźcie sobie miksturę Minor Threat i The Carpenters, Slayera i Pixies, Sleep i Portishead albo May Bloody Valentine i Nirvany.
www.jucifer.com
www.myspace.com/jucifer  

COMPLETE FAILURE (USA)
Piorunująca brutalnością apokaliptyczna mieszanka crust/hardcore i grindcore, powstała z inspiracji His Hero is Gone, Terrorizer, Neurosis, Today Is The Day, czy Converge. Zespół debiutuje w wytwórni płytowej Steve`a Austina SuperNova Records.
http://www.myspace.com/comfail

FOUR QUESTION MARKS (FR)
http://www.myspace.com/fourquestionmarksrules 

Wrocławskie zapowiedzi

Narodził się nowy wrocławski festiwal o nazwie PODWODNY WROCŁAW, jest to swojego rodzaju pospolite ruszenie wrocławskich środowisk twórczych i animatorów kultury, które z dnia na dzień nabiera coraz większego rozmachu.
Podwodny Wrocław to spotaniczny i otwarty w formule, czerpiący z doświadczen i etosu alternatywnego obiegu kultury, festiwal. Różni nas styl, materia artystycznych działań, zainteresowania, łączy zaś przekonanie, że między twórcą, odbiorcą sztuki i kontekstem działań - w tym przypadku kontekstem jest Wroclaw - istnieją delikatne więzi, które należy pielęgnować, a nie zrywać i unieważniać.
Podwodny Wrocław nie aspiruje do rewizji i tworzenia artystycznych kanonow, uczestnictwa w polityczych i ideowych sporach oraz wyścigach. Jest głosem i manifestacją środowiska, które na swojej podwodnej mapie umieściło Wroclaw.
 
Do tej pory uczestnictwo w festiwalu potwierdziły:
ZESPOŁY - Kormorany, Hurt,  L.U.C. Patrisia +Agim (Oszibarack), Igor Pudło (Skalpel), Job Karma, Matplaneta, Papadram, Bete Noire, Lili Marlene, Synta[xe]rror, Majahba, Hetane, Spisek, Monstergod, Projekt Volodia, Quodlibet64, Półpasiec.Ensemble, Vilgoć, JNL, the Sleep Session, Antihuman, Red Ezpo, Transmission_XS-502,
TEATRY - Ad Spectatores, Scena Witkacego Wro, Zakład Krawiecki, Busker Bus, Klinika Lalek, Teatr Pieśń Kozła, Teatr Lala
FOTOGRAFIA - Newsreportaż, Maciej Chorzępa, Iza Moczarna-Pasiek, Michał Pietrzak, Joanna Stoga, Andrzej Ploch
SZTUKI PLASTYCZNE- Gosia Kazimierczak, Piotr Jędrzejewski, Robert Lisek, Stary Banan, Agnieszka Mitko, Slawek Kurałowicz, Joanna Kaucz,
FILM- Arun Mielcarz, Jacek Zachodny, Wiola Tycz
SCENA LITERACKA- Bartosz Sadulski, Kamil Zając, Maciej Taranek, Agnieszka Mirahina, Błażej Przygodzki, Marcin Urban, Filip Zawada, Konrad Góra, Robert Rybicki, Krzysztof Śliwka, Grzegorz Osiecki, wizualizacje ASP, muzyka DJ Tytus
SCENA DJ's/VJ's - Patrisia, Mniamos, Elektropunkz Recordz 
 
 
Festiwal odbędzie się na teranie Browaru Mieszczańskiego przy ul Hubskiej 44, we Wrocławiu, w dniach 10-12 .07.2008…wstęp symboliczny…


info: http://www.myspace.com/podwodnywroclaw
http://www.browar.wroc.pl
 
…………………………………………………………………………………………………

JOB KARMA  - najbliższy live-performance:
Warszawa, 14.06, godz 21.00 - Festiwal Sztuki Otwartej Wisłostrada 2008 – Cypel Czerniakowski... zapraszamy…
więcej: www.makata.org.pl

W tym roku ukaże się  pełnowymiarowe wydawnictwo DVD Job Karmy  zawierające animacje + videoart Arka Bagińskiego, które przez ostatnie 10 lat towarzyszyły naszym wystąpieniom live...szczegóły wkrótce...

info: www.jobkarma.pl
http://www.myspace.com/jobkarma

Baaba wystąpi we Wrocławiu

Baaba  
23 maja 2008 [piątek]
godzina: 21:30
bilety: 30,-

Klub Ośrodek (budynek Teatru Muzycznego CAPITOL)
Piłsudskiego 67
50-020 Wrocław
tel 071 343 20 36
www.capitol-osrodek.pl

Baaba powstała na przelomie wieków, gdy to Bartosz Weber samotne noce nad komputerem spędzając wymyślał szalone melodie, które spotkały się z żywym zainteresowaniem warszawskiej wytwórni Cpt. Sparky. Tak oto światło dzienne ujrzała pierwsza samozwańcza płyta (2000). Zawierała kompozycje oscylujące wokól wesołej elektroniki i ciężkich awangard. Wtedy to już wiedząc, iż własna inwencja mu nie wystarcza zaprosił Weber do udziału w nagraniach miedzy innymi Macia Morettiego, który to wszechstronnie uzdolniony mężczyzna wspiera go do dzis swą radą i wiedzą z zakresu najnowszych trendów i mód.
Jak się powiedziało 'b', należało też powiedzieć 'a', a nawet znów 'b' i znów 'a'. Wiedziony impetem i poklepywaniami krytyków, Baaba tworzy dalej swe wyziewy, znów zapraszając do udziału kolegów i wydając. Zespół Baaba jest entuzjastycznie przyjmowany podczas koncertów w całej Polsce. Baaba koncertuje w Polsce i za granicą (Francja, Niemcy, Słowacja, Białoruś), zarówno w klubach, jak i podczas uznanych festiwali jazzowych i elektronicznych (Warsaw Summer Jazz Days, Astigmatic, Les Nuits Europeeenes (Strasbourg), Terra Polska (Berlin), Unsound.

TRASA KONCERTOWA HATI

HATI trance-gong-drone-music
 TRASA KONCERTOWA
 
27.05 (wtorek): KONIN: Galeria Sztuki „Wieża Ciśnień”
   ul. Kolejowa 1a, godz. 19.00, wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona
 
28.05 (środa): ZIELONA GÓRA: Słodko-Gorzka
   ul. Sienkiewicza 11, godz. 20.00, bilet: 8 zł
 
 29.05 (czwartek): POZNAŃ: Blue Note
   ul. Kościuszki 76/78, godz. 20.00, bilet: 10 zł
 
  HATI to toruński projekt prezentujący muzykę jedyną w swoim rodzaju - trance-gong-drone-musick. To udana próba wkomponowania archaicznych rytuałów w aurę współczesnego minimalizmu i akustycznej improwizacji. Medytacyjne i transowe dźwięki kreowane przez grupę  bazują na brzmieniu instrumentów etnicznych z różnych stron świata i obiektów z recyklingu. Zespół powstał w 2001 r. w Toruniu,  opierając się na wieloletnich doświadczeniach z psychodeliczną muzyką rockową  i  elektroniczną. Artyści wielokrotnie występowali publicznie w Polsce, Niemczech i Hiszpanii, zagrali ponad 100 koncertów oraz na takich festiwalach jak Audio Art, Festiwal w Krajobrazie czy Wrocław Industrial Festival. Grupa wydała kilka płyt w Polsce, Włoszech i Niemczech, bardzo dobrze przyjętych przez prasę i słuchaczy.  Ostatnia pozycja w dyskografii HATI to 'Works for Scrap Metal' (CD, Eter) recenzowana pozytywnie w Polsce i za granicą, m.in. przez magazyny Wire (UK), Zero Tolerance (UK), Vital Weekly (NL) czy Machina (PL). Od 2005 r. muzycy współpracują z amerykańskim perkusjonistą Z'EVem, jednym z założycieli ruchu kulturowego "industrial" w latach 70. XX w., grając z nim trasy koncertowe i realizując wspólne wydawnictwa. HATI tworzą obecnie Rafał X-NAVI Iwański i Rafał SABON Kołacki. Są oni również współodpowiedzialni za organizację CoCArt Music Festival, w kooperacji z Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
www.myspace.com/hatitahHATI - trasa koncertowa:

27.05: KONIN: Galeria Sztuki Wieza Cisnien, ul. Kolejowa 1a, godz. 19.00
28.05: ZIELONA GORA: Slodko-Gorzka, ul. Sienkiewicza 11, godz. 20.00
29.05: POZNAN: Blue Note, ul. Kościuszki 76/78, godz. 20.00

KONCERT STEALPOTA


Nemezis live

Międzynarodowa Noc Muzeów
17 maja 2008
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia
ul. Jaskółcza 1, 80-767 Gdańsk
tel. 058 305 40 50, fax 058 305 26 80
office@laznia.pl

Nemezis live
Klasyk polskiej sceny elektronicznej. Grupa powstała w 1996 roku jako projekt Łukasza Pawlaka; od tego czasu muzyka Nemezis przeszła ewolucję od ciężkiej stylistyki industrialnej do wyciszonego, nastrojowego ambientu. Entuzjastycznie przyjęty przez krytyków album „Whispers From Behind The Window” (Vivo, 2001) cieszył się sporym zainteresowaniem słuchaczy i odniósł duży sukces na scenie muzyki elektronicznej. Najnowszy materiał „Inbetween” (Vivo, 2007) nagrany w nowym składzie (Pawlak, Kucz, Bociński) został zaprezentowany podczas festiwali w Cieszynie i Gorlicach w lipcu 2007. Recenzent GW pisał: „Muzyka bazuje na ambientowych przestrzeniach, przez co całość unosi się lekko i zwiewnie. Nie są to jednak minimalistyczne suity, w których trzeba doszukiwać się melodii i rytmów. To płyta z piosenkami: eterycznymi, sennymi, rozmarzonymi. Są krótkie i dużo się w nich dzieje. Tworzą album delikatny i ciepły. Piękny.”
Zespół współpracuje z multimedialną grupą Suka Off, która przygotowuje wizualną oprawę dźwięków Nemezis.
Strony internetowe:
http://www.nemezis.org.pl
http://www.myspace.com/nemezispl

Steven Severin live

Steven Severin to jedna z najbarwniejszych
i najbardziej zasłużonych postaci brytyjskiej
sceny muzycznej. Znany przede wszystkim jako
twórca, basista oraz autor muzyki i tekstów
zespołu Siouxsie & The Banshees, współpracował
także z takimi tuzami ówczesnej sceny postpunkowej
i niezależnej, jak Robert Smith (The
Cure), Sid Vicious (Sex Pistols), Lydia Lunch
czy Marc Almond. Współpraca z tym pierwszym
ciągnęła się latami – panowie wydawali nawet
płyty jako duet The Glove, które do dzisiaj są
wznawiane w dużych nakładach.

08.05.2008, godz. 20.00
Klub Drukarnia, Nadwiślańska 1, Kraków

KONCERT W Mózgu


::Molok Mun::

Bydgoszcz, MÓZG, ul.Gdańska 10,
10.05.2008 (sobota), godz. 21.00,
bilet: 5 zl

more info: www.myspace.com/molokmun


Molok Mun to nowy projekt muzyczno-literacki zaprojektowany jako efemeryczna formacja wystepujaca okazjonalnie w skladzie: Dariusz Brzostek (przedmioty akustyczne, poezja, glos), Wojtek Galek (Videoturisten; elektronika), Rafal Iwanski (HATI; instrumenty dete, instrumenty perkusyjne), Rafal Kolacki (HATI; instrumenty perkusyjne) i Dariusz Wojtas (ex-HATI, gitara basowa). Celem grupy jest kreowanie multimedialnych, psychoaktywnych zjawisk artystycznych usytuowanych na pograniczu sztuki dzwieku i sztuki slowa – wchodzacych w intymne, intuicyjne interakcje, pobudzajace medytacyjna wrazliwosc odbiorcow i wykonawcow. Improwizowana muzyka elektroakustyczna ma stac sie wehikulem unoszacym poetyckie teksty, w ktorych slowa spietrzaja niejednoznacznosci, zas metafory rozkwitaja nieoczekiwanie na krawedziach znaczen i wybrzmiewaja gasnacym echem w monotonnym potoku mowy osaczonej przez dzwieki otwierajace pole radosnej de-konstrukcji i re-kreakcji znaczen.Welcome to the dreamachine! www.myspace.com/molokmun


Nakładem Eter Records ukazala sie plyta cd-r (limitowana do 66 sztuk):Molok Mun:Tribute to Henryk Neumann Action. Live at Piwnica Pod Aniołem.

podkrakowska psychodelia


KONCERTY AUDIOTONG

OPEN SESSION of free improvised music
17.04 - Kraków, klub Święta Krowa, ul. Floriańska 16, godz. 20.00, wstęp wolny

17.04.2008 o godz. 20 odbędzie się druga Otwarta Sesja Muzyki Swobodnie Improwizowanej z cyklu comiesięcznych spotkań muzyków improwizatorów w klubie Świeta Krowa. W tej edycji uczestniczyć będą między innymi zaproszeni DJ-e. Sesja będzie umożliwiała improwizację zarówno na instrumentach akustycznych, jak i urządzeniach elektronicznych. Imprezę zwieńczy występ samych DJ-ów.

Zasadą spotkań nie jest poruszanie sie w jakiejś jednej określonej estetyce – cel stanowi raczej łączenie jednostkowych stylów na zasadzie systemów emergentnych, a więc takich, w których poprzez oddziaływanie między prostszymi elementami tworzone są elementy bardziej złozone o nowych właściwościach. W tym wypadku centrum zainteresowania stanowi współtworzenie nowych jakości muzycznych przy pomocy improwizacji kolektywnej.
więcej: http://www.myspace.com/opensessionkrakowEP: Tomek Chołoniewski / Krzysztof Trzewiczek
20.04 - Kraków, Stranger Cafe, ul. Dietla 97, godz. 20.00, wstęp wolny
Duet EP [Tomasz Chołoniewski - instrumenty perkusyjne; Krzysztof Trzewiczek - przetwarzanie dźwięku] wpisuje się estetykę tzw. swobodnej improwizacji. Muzyka improwizowana przez Chołoniewskiego na wyjątkowym zestawie perkusyjnym [np. garnki, zniszczone instrumenty, instrumenty etniczne] jest komputerowo przetwarzana w czasie rzeczywistym przez Trzewiczka. Dzięki przyjęciu takiej formuły postawione zostają pytania o granice żywego instrumentu oraz o samą formę duetu.
więcej: http://audiotong.net/cmsms/index.php?page=ep080420

znalezionych: 303 na 31 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
 
POLECAMY: