SERWIS INFORMACYJNY:
Nowość z Requiem

HATI vs. LAL
the journey like never before...
requiem rec 31/2008 | CD | 45 min | 25 zł

zderzenie akustycznych eksploracji duetu Hati z nowoczesną, rytmiczną elektroniką spod znaku Lal (2nd Hand Beatnix, Wiedźmin). Jest to jeden z najbardziej elektronicznych projektów jakie kiedykolwiek zrealizowało HATI które – jako zespól sporo koncertujący – wykorzystuje głównie instrumenty akustyczne. Klimat od ambientu, medytacji i transcendencji, po eksperymenty dźwiękowe i rytmiczne szaleństwo.  więcej: www.requiem.serpent.pl/hativslal

Nowy album ACID MOTHERS TEMPLE w VIVO RECORDS


Acid Mothers Temple & The Cosmic Inferno
Hotter Than Inferno / Live in Sapporo 2008  CD

Koncert AMT zarejestrowany 29 lipca 2008 w Sapporo, Japonia! Niespełna miesiąc później ukazuje się nakładem polskiej wytwórni VIVO RECORDS.
Na płytę składają się utwory:
1. Master Of The Cosmic Inferno ~ Heart Of Earth 
2. Pink Lady Lemonade ~including Doobie Wonder Land.  Czas trwania 72:26  Acid Mothers Temple wystąpili w składzie: Tabata Mitsuru (Zeni geva, Boredoms), Higashi Hiroshi ( Cosmic Dew), Shimura Koji (Mainliner, High Rise), Pikachu (Afrirampo) Kawabata Makoto (Gong, Tsurubami, Mailiner).

Sample mp3 i zamówienia: http://vivo.pl/acidmothers/hotter_than_inferno.htm

WEF 2008 'SUMMER WAVE'Już 19 lipca w warszawskim klubie Mandala odbędzie się Warsaw Electronic Festival 'Summer Wave'. Wydarzenie wyjątkowe, tymbardziej, że na scenie pojawi się aż siedemnastu artystów i to tylko jednego wieczora.

Informacje o artystach:

01. Vasen Piparjuuri

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=115
www.myspace.com/mankachrzanowski

Artur Manka Chrzanowski aka Vasen Piparjuuri (28) – urodzony w Katowicach, studiował filozofie w Lublinie, mieszka w Warszawie. Z jednej strony zafascynowany emocjonalnym wymiarem utworów muzycznych, z drugiej strony ich obiektywną, formalną strukturą, tworzy zróżnicowaną i ambitną formę muzyczną, pełną odniesień do osiągnięć Aphex Twin czy Dither.

02. Kim_Nasung

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=68
www.myspace.com/kimnasung

Kim_Nasung pasjonat dźwięku, pierwszą solową płytę, wydaną przez chińskie Lona Records. Stosuje nagrania terenowe i instrumenty z Azji. Inspiruje się muzyką konkretną i noise. Obecnie współpracuje z I Hate Mondays Records (Lublin/ Polska), Lona Records (Hong Kong / chiny), Niko Label (Japonia), Clinical Archives (Rosja), Tecno Nucleo (Hiszpania). Twórca labelu Mind Twisting Records. Grał między innymi z Emiterem, Wolframem, Hati, Zavoloką, Jacaszkiem i innymi.

03. Liquid Molly

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=111
www.myspace.com/liquidmolly

Molly  próbuje  eksploatować tereny elektroniki, która od dawna przysparza odbiorców takim wytwórniom jak morr records czy  mille plateaux. Mus słodkich brzmień i niepokojących nastrojów, bogactwo zmaterializowanych i zjawiskowych estetyk przywodzi na myśl ISAN czy Lali Punę. Jeden z najbardziej nastrojowych debiutów WEF charakteryzuje Wyrafinowany żywy i melodyjny dźwięk modelowany z pomocą gałek i suwaków. Cyfra i analog przemielone przez laptop. Do tego odgłosy gdzieś z okolic Białegostoku. Czasem zimno i syntetycznie, a czasem eko. Fantastyczny świat Liquid Molly

04. Gasoline

www.myspace.com/gasolinemusicpl

Zespół Gasoline powstał na początku 2000 i od początku istnienia działa w niezmienionym składzie: Tomek Dawidowski (gitara, elektronika), Maciek Dawidowski (bas), Darek Gosk (perkusja). Zespół wydał w tym roku debiutancki album „The New Discipline” który dostępny jest w Polsce (Homeless Records) oraz Niemczech, Austrii i Szwajcarii (Sopot Records). Także w tym roku zespół został zaproszony do wystąpienia podczas festiwalu Opener’08. „Muzyka którą proponujemy to zestawienie żywego, instrumentalnego grania z przestrzennymi, ciepłymi brzmieniami elektronicznymi”.

05. Seedinglife

http://www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=92
www.myspace.com/seedinglife

Rozpoznawalne, szybkie i połamane rytmy przeplatanie trash, breakcore, drum`n`bass, IDM. Tak można w skrócie zdefiniować ostatnią twórczość Seedinglife. Przedostatnia płyta "Ebolastic Killa", to istna mieszanka mash-up, core, idm eksperymentu połączonego z niesamowitą energią ekspresji tego artysty. Na najnowszym singlu pojawiły się 2 live acty z koncertów realizowanych w Polsce.

06. Click

http://www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=106

Click – artysta, który nie lubi o sobie pisać. Jego muzyka, spokojna i nastrojowa budowana na bazie syntetycznych brzmień hipnotyzuje i wzbudza szacunek słuchacza. Click  lubi wykorzystywać słowa mówione. Jego muzyka wynurza się spod niecodziennej tafli dźwięku.

07. Burzynki

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=118
www.myspace.com/burzynskipl

Dziennikarz z przypadku. W wolnych chwilach zatraca się w tworzeniu muzyki, którą charakteryzuje schizofrenia stylów. Jego muzyka to mikro syntetyka, podskórne melodie, emocjonalne pady, oscyloskopowe motywy i ekstatyczna atmosfera, jakby na żywo przeniesiona o godzinie 3 nad ranem z futurystycznej metropolii tutaj.

08. ASDF

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=48

Asdf to elektroniczny projekt dźwiękowy Daniela Jaśniewskiego. Minimalistyczna muzyka projektu przybiera postać plątaniny dźwięków generowanych, przetwarzanych i zniekształconych. Sygnały, dźwięki różnego pochodzenia i zaszumiane struktury są tworzywem do budowania utworów.

09. Wiracki

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=54
www.myspace.com/wiracki

Tomasz Wiracki (1976), urodzony w Krakowie kompozytor, performer, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Uczestniczył w wydarzeniach muzycznych oraz festiwalach w Polsce, Słowacji, Niemczech, Chorwacji, Francji i Danii. Komponuje na potrzeby filmu i teatru, współpracuje z PWSTiTV w Łodzi, MTV Polska oraz z grupą SUKA OFF z Katowic.
W 2006 roku jego debiutancką płytę "The Harmony of Noise" wydała amerykańska wytwórnia "Number One Noise". Wiracki jest twórcą niebanalnym, wymagającym uwagi słuchacza.

10. Burma Project

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=52
www.myspace.com/burmaproject

Burma Project to projekt Marcina Burmińskiego, grafika i muzyka z Dolnego Śląska. Dwa światy obrazu i dźwięku stanowią kwintesencją wzajemnego przenikania. Pierwsza płyta BP została wydana nakładem (www.etalabel.com) pt."Syntestezja" - muzyczna podróż na odległą nie znaną planetę namalowana dźwiękami mrocznego ambientu. Muzyka z pod znaku dark ambient i soundscapes.

11. More

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=58
www.myspace.com/moreonmyspace

More pracuje nad głęboką, abstrakcyjną przestrzenią muzyczną. Jego pełne zawiłości przestrzenie to kompromis powtarzalności pętli brzmieniowych i warstw tekstur tworzonych przy pomocy wirtualnych syntezatorów oraz gitar i nagrań terenowych. More jako ‘To Be’ współpracuje z Grzegorzem Bojankiem znanym jako Eta Carinae. Ogólny klimat producji More określić można jako drones and deep ambient.
 
12. The Homeless Band

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=103
www.myspace.com/homelessband

The Homeless Band - cztery ręce, cztery nogi, dwie głowy, cztery półkule mózgowe, dwie gitary i kilka procesorów. Bezdomny duet z Warszawy, eklektyczna elektroniczno-jazzowo-rockowa mikstura.

13. RND – czyli Tomasz Pauszek

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=10
www.myspace.com/officialrnd

RND to Tomasz Pauszek, kompozytor i producent muzyczny. Zaczynał w 1999 roku, wydał dwa albumy ukrywając się pod pseudonimem Odyssey. RND to bardziej eksperymentalne, IDMowe oblicze Tomasza. Poza wieloma innymi projektami, w roku 2008 nagrał z chińskim artystą Dicksonem Dee płytę ChoP vol. 2 – 8 Rooms. Została ona wydana w chińskim labelu We Play Records.

14. Dagiel – czyli Wojciech Dagiel

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=16
www.myspace.com/dagiel

Dagiel to artysta, który tworzy po coś. Jego kompozycje są złożone i symboliczne. Wnikają w słuchacza i poruszają w nim takie struny, które tylko sam słuchacz gotów jest poruszyć. Elektronika (zdehumanizowana z definicji) celuje centralnie w mózg. Potem z zadziwiającą konsekwencja przenosi impuls z mózgu prosto w serce. Myślisz, ze jesteś zdystansowany, słuchasz z bezpiecznej odległości i nagle Trrraach!! zostajesz z obnażonymi emocjami sam na sam. 

15. Minoo + Grzesiek Zawadzki (perkusja)

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=60
www.myspace.com/minoomusic

Minoo – jednoosobowy projekt muzyczny skupiający się głównie wokół dźwięków eksperymentalnej elektroniki, jazzu oraz muzyki akustycznej. W 2008 r. nakładem wytwórni EtaLabel ukazał się debiutancki album „Material Spirit”. Od początku  2008 roku nawiązana została również współpraca z chińskim producentem Sin: Ned’em w ramach polsko-chińskiego projektu CHOP vol.2  Aktualnie występuje wraz z  jazzo-eksperymentalnym perkusistą Grzegorzem Zawadzkim.

 
16. Eta Carinae

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=9
www.myspace.com/ecmyspace

Eta Carinae to solowy projekt Grzegorz Bojanka, założyciela nowego i szybko rozwijającego się labelu www.etalabel.com, który promuje ambient i nową, eksperymentalną elektronikę, tworzoną głównie przez młodych polskich twórców. Pierwszy album Eta Carinae został wydany latem roku 2002 r. Jest inspirowany literaturą Stanisława Lema i Carla Sagana. Obecne działania Grzegorza koncentrują się wokół inicjatywy WEF ON TOUR, która pozwala promować wielu młodych polskich artystów tworzących muzykę elektroniczną, w miastach na terenie całego kraju. Wraz z Zen Lu, chińskim artystą stworzył podwaliny pod kooperację artystów z Chin i z Polski, która zaistniała na scenie jako ChoP. Właśnie ukazała się czwarta płyta Eta Carinae. Została wydana tylko w Chinach przez label  www.weplayrec.cn. Na tej płycie można znaleźć mieszankę żywych instrumentów, nagrań terenowych i nietypowych brzmień elektronicznych.

17. Seed Project

www.wef.pl/Artists/exeConcrete/?id=13
www.myspace.com/seedproject

SEED PROJECT  - to autorski projekt Szefa Festiwalu, Jarka Grzesicy stanowiący rodzaj eksperymentu opartego o pracę z tłami naturalnymi, zarejestrowanymi podczas sesji plenerowych. “Materiał dźwiekowy przetwarzam i ingeruję w jego wewnętrzną strukturę, tak aby ostatecznie po ponownym wykorzystaniu tworzył nową narrację.” Oprócz solowej działalności Seed Project można usłyszeć też jego działania z innymi artystami: Mikołajem Trzaską (TASEE), Robertem Jeszke (SEND/RECV) czy w duecie z Marcinem Maseckim. “W roku 2002 związałem się na wiele lat z Radiem Jazz gdzie prowadzę autorską audycję Future Shock. Audycja służy prezentacji artystów związanych z tzw. "nową elektroniką". Od ośmiu lat mam również przyjemność szefować Festiwalowi Warsaw Electronic Festival.” Jarek Grzesica

***
POLECAMY!

ODJAZDOWE KINO.LATO

CONTEMPORARY NOISE QUINTET grają do filmu “Banici”/ reż. Victor Sjöström, Szwecja 1918

ODJAZDOWE KINO.LATO to już szósta edycja letniego festiwalu filmowego, odbywającego się na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego. Seanse odbywają się po zmroku w każdy weekend lipca i sierpnia. Tego roku festiwal poświęcony został tematyce kina drogi, przez cały okres wakacji będziemy się więc przemieszczać razem z bohaterami kolejnych filmów, którzy posłużą się nie tylko tak banalnymi środkami transportu takimi jak samochody. Będą odważni, którzy motocyklem przemierzą kontynent czy żądni przygód urlopowicze w kabriolecie domowej roboty bez żadnych papierów. Oczywiście nie zabraknie podróży pociągiem i autostopowiczów, a niektórzy posłużą się tak nietypowymi środkami transportu, jak kosiarka do trawy czy wózek inwalidzki. Zamiast nudnymi reklamami seanse będą poprzedzone polskimi filmami edukacyjnymi o tematyce motoryzacyjnej i podróżniczej. Jak co roku, program filmowy wzbogacony został również o niebanalną muzykę.

12.07.  WARSZAWA
CSW - Zamek Ujazdowski (dziedziniec zamkowy)
Ul. Jazdów 2
godz. 21.30
(seans rozpoczynamy po zmroku!!!)
wstęp 20pln
www.csw.art.pl

FESTIWAL AMBIENT GORLICE 2008


Wakacyjne Karpaty Magiczne


22.06.2008 - Site-specific art Fest.(razem z BOEN) - Raciborz / PL
28-31.07.2008 - Sajeta Fest. - Tolmin / SLO
09.08.2008 - OFF Fest. - (razem z BOEN) Myslowice / PL
11-13.08.2008 - Warsztat Sopatowiec - Beskid Sadecki / Karpaty
22.08.2008 - KarpatyOffer Fest. - Nowy Sacz / PL
05.09.2008 - (T)Urban Fest. - Presov / SK
09.09.2008 - Kassel Fest. - Kassel / D
oraz informacja :
Od wiosny 2008 Marek Styczynski prowadzi autorskie warsztaty pt.
ETNOBOTANIKA oraz sound-lecture czyli polaczenie wykladu, prezentacji
multimedialnej i muzycznego events pt. PSYCHOGEOGRAFIA TRANSU.
Psychogeografia Transu obejmuje trzy niezaleznie prezentowane czesci :
1/ Saamowie i Aborygenii 2/ kontemplacyjna muzyka Slowacji i muzyka
Pirynu (Bulgaria) oraz 3/ Muzyka Tybetu.
Marek Styczynski zaprasza na blog : www.plasnieciewbudyn.blogspot.com

HATI NEWS

KONCERTY HATI 100% Recycled Sound Installation:
 - 20.06 (piatek) - Centrum Reanimacji Kultury, Wrocław;
 - 21.06 (sobota) -  FESTIVAL OF ARTS.BODY.SPIRIT.URBAN, Racibórz.
 
KONCERTY HATI trance-gong-drone-musick:
 - 04.07 (piatek) - OPEN'ER FESTIVAL - Alter Space, Gdynia;
 - 12.07 (sobota) - eNeRDe, Toruń;
 - 18.07 (piatek) - X AMBIENT FESTIVAL, Gorlice;
-  19.09 (piatek) - IV DEPRESJA FESTIVAL, Ciechocinek.

- 24.09 - 5.10 - European Tour (Niemcy, Holandia, Belgia, Francja).

KONCERTY X-NAVI (Rafał Iwański/HATI) - electroacoustic-drone-ambient do filmów i zdjęć Jacka Zielińskiego:

- 18.06 (sroda) - Nasze Kino, Toruń
- 26.06 (czwartek) - Galeria Mała, Grudziądz.

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE:
- HATI vs. LAL: The Journey Like Never Before..., 2008 (czerwiec), Requiem, CD.
- HATI: Die Mechanik, Die!, 2008 (wrzesień), Beast of Prey, CD.

www.myspace.com/hatitah
www.myspace.com/cocartmusicfestival

Emiter news

 
Wydawnictwo sqrt opublikowało kompilację „inductie” na której zaproszeni artyści eksplorują gitarę jako źródło dźwięku. Na płycie znalazło się m.in. nowe nagranie emitera „microsillon”.
Więcej: http://sqrt-label.org/eng/inductie/index.html.

Rozpoczynają się próby w nowym składzie: Tomek Chołoniewski (perkusjonalia). Paweł Nowicki (wibrafon, marimba), Wojciech Jachna (trąbka), Marcin Dymiter (gitara ,elektronika). We wrześniu zagramy na żywo do filmu ”Baraka” w ramach
IV Festiwalu Kultur Świata „Okno na Świat”.

Projekt emiter_franczak Z radością informujemy, że jesienią 2008 ukaże się nasz materiał emiter_franczak vs poezja konkretna na dvd. Więcej wkrótce.

W grudniu 2008 odbędzie się II festiwal mikro_makro!

Cieszyńska Galeria Szara jest wydawcą płyty dvd STREFA AV prezentującej zjawiska i działania interdyscyplinarne. Na płycie znajdzie się m.in. projekt emiter_franczak oraz praca video Agnieszki Szreder z muzyką emitera. O projekcie więcej: www.galeriaszara.pl


KONCERTY:
20.06. Szczecin, ∏ PERFORMANCE INTERMEDIA FESTIVAL, g.24, emiter_franczak
21.06. Gdańsk, Panda Festival, g 20, wolfram, nouh, emiter
4.07. Gdynia,, OPEN'ER Festival/ Alter Space, Gdynia; g.1, emiter_franczak
10-14.07.Sejny, Muzyka miejsca, m.in. dj Lenar, video-Ludomir Franczak, emiter
19.07. Gorlice,X Ambient Festival, voice_electronic duo, Lady Aarp
18-30.09.Gdańsk, CSW Łaźnia, Warsztaty dźwiękowe :Wciśnij guzik. Prowadzenie emiter

UNSOUND GOES TROPICAL!

14 czerwca 2008 – Klub Pauza, Kraków, Floriańska 18/3
Unsound Festival jak co roku odbędzie się jesienią serwując dawkę mocnych
elektronicznych i alternatywnych brzmień. Do października jednak daleko, więc
organizatorzy Unsound we współpracy ze Szwajcarską Fundacją dla Kultury Pro
Helvetia, przygotowali imprezę, która będzie przedsmakiem nadchodzących
wydarzeń. 14 czerwca w Klubie Pauza Unsound zaserwuje energetyczną dawkę
elektronicznych brzmień w prawdziwie tropikalnym, gorącym wydaniu. Czas
wyjąć z szafy bermudy, hawajską koszulę i bikini - Unsound Goes Tropical to
wieczór z artystami związanymi ze szwajcarską wytwórnią Mental Groove,
których produkcje to niezwykła energetyczna fuzja minimal techno, elektroniki,
latynoskich brzmień i żywiołowego brazylijskiego rapu. W tę noc wnetrza Klubu
Pauza zamienią się w tetniącą życiem ulicę w centrum Rio de Janeiro w trakcie
karnawału, dzięki wystrojowi wnętrza zaprojektowanemu przez szwajcarską
artystke Nathalie Rebholz. Unsound Goes Tropical, to całonocna fiesta, w
sam raz na rozpoczęcie sezonu letniego na dancefloorze z kieliszkiem mojito w
ręce.

Wystąpią:
Kadebostan, Andres Garcia & Dobradinha, Andres Garcia (live act), Dj Laolu, Eltron John

Partnerzy wydarzenia:
Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia.
Fundacja na Rzecz Rozwoju i Promocji Sztuki Współczesnej Pauza
www.unsound.pl

Muariolanza koncertuje

Już w środę 11 czerwca ambient-jazzowa Muariolanza zagra w Opolu, na festiwalu Off Opole 2008.
„OFF Opole 2008 - OFF na Wolności” to koncert plenerowy otwierający 45. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Odbędzie się na placu Wolności, potrwa od godz. 17 do 22. Koncert w całości organizuje i produkuje (a także transmituje) TVP Opole.
Muariolanza zagra o godz. 18.30. Wystąpią też: Paprika Korps, Hurt, Jarecki i Jakub Kęsy z zespołem News. Wstęp wolny.

        Dwa dni później, w piątek 13 czerwca, Muariolanza zagra w klubie Dansa Re w Żorach (ul. Szeroka 13, godz. 20, bilety 15 zł – w cenie 1 piwo).
        22 czerwca Muariolanza zagra na Młodzieżowych Dniach Sosnowca. Niedzielny koncert w Parku Leśna przy ul. Jasińskiego (Sosnowiec – Kazimierz) zacznie się już o godz. 15, Muariolanza wystąpi o godz. 18. Gwiazdą wieczoru będzie Mr Zoob. Wstęp wolny.

znalezionych: 303 na 31 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
 
POLECAMY: