SERWIS INFORMACYJNY:
Europejskie koncerty Kostas New Progrram

Jedna z najbardziej niezwykłych formacji na mapie polskiej sceny niezależnej - Kostas New Progrram kontynuuje koncertową promocję ostatniej płyty "Fooodd", tym razem poza granicami kraju.

Zespół zaprezentuje się na koncertach na Węgrzech, w Niemczech oraz Austrii. Gościem specjalnym koncertu w Wiedniu będzie znakomity trębacz, niekwestionowana postać światowej muzyki awangardowej Franz Hautzinger:

29.04.2009 Budapeszt (Węgry), A38
30.04.2009 Gyor (Węgry), Mediawave Festival
02.05.2009 Wiedeń (Austria), Porgy and Bess (feat. Franz Hautzinger)
05.07.2009 Berlin (Niemcy), Monbijou Festspiele

Podczas występów Kostas New Progrram zaprezentuje się w pełnym, siedmioosobowym składzie:
Wojtek Dobrowolski - gitara
Maciej Miechowicz - gitara
Kuba Rutkowski - perkusja
Kostas Georgakopulos - wokale, korg, trąbka
Dominik Strycharski - elektroniczne flety tenorowe, altowe i sopranowe
Alek Korecki - saksofon barytonowy
Bronek Duży - puzon


Kostas New Progrram to jedna z najbardziej niezwykłych formacji na mapie polskiej sceny niezależnej, choć powstały jako kontynuacja tradycji dawnego Programu, to w zasadzie zupełnie nowy zespół. Pozostało w nim jedynie dwóch muzyków ze starego składu: Wojtek Dobrowolski (gitara) oraz Kostas Georgakopulos (głos, korg, trąbka). Towarzyszą im Kuba Rutkowski i Dominik Strycharski, znani z zespołów Homo Twist i Pulsarus, współtworzący od początku projekt, Bronek Duży (puzon) oraz Alek Korecki (saksofon) - muzycy znani są z tak ważnych dla polskiego jazzu zespołów, jak: Tie Break, Young Power, Free Cooperation, Tymon Tymański Yass Ensemble, czy Grall.  

Zmiana składu wpłynęła na zmianę koncepcji muzycznej. To w tej chwili zdecydowanie bardziej jazzowy projekt. Intrygujące jest zestawienie muzyków klasycznie jazzowych z muzykami o doświadczeniach rockowych i awangardowych, daje to wyjątkowy charakter  brzmienia  całego zespołu, oryginalny i niespotykany na polskim rynku.
W tym składzie zespół przygotował swój formalny debiut “And End Pleasure” (październik 2007 r.) przynoszący nowoczesne, współczesne granie, pełne emocji i przedziwnych zestawień formalnych, to niesamowita fuzja jazzu, rocka i awangardy. Wielka zaletą jest wspaniała sekcja instrumentów dętych. Płyta spotkała się z ciepłym przyjęciem słuchaczy i pochlebnymi recenzjami.

Równo rok po wydaniu “And End Pleasure” Kostas New Progrram powraca z nowym materiałem “Fooodd”, będącym kontynuacją płyty sprzed roku oraz powiększonym składem, wzbogaconym o gitarowe pasaże Maćka Miechowicza z zespołu Neuma. To muzyka na poziomie światowym!
Tym razem do współpracy zaproszono wyjątkowych gości, światowe gwiazdy muzyki jazzowej i awangardowej: austriackiego trębacza Franza Hautzingera i japońskiego pianistę Hoppy Kamiyamę.

Tone Industria

Sundial Aeon - VA Chilling Cuts Vol. 4

W maju bieżącego roku ukaże się w sprzedaży kompilacja Chilling Cuts Vol. 4 wydana nakładem portugalskiej wytwórni Flow Recs (www.flow-recs.com).

Jest to kontynuacją ambientowo-chilloutowych kompilacji,  znanych wcześniej z dorobku Aural Planet i Sundial Aeon. Za zawartość krążka odpowiada muzyk i zarazem członek obu projektów Radosław Raiden Kochman.

Na krążku zawarte będą miedzy innymi utwory takich wykonawców  jak Vibrasphere, Solar Fields, Brothomstates vs. Crankshaft, Matenda ...oraz nigdzie dotąd nie publikowany wcześniej kawałek projektu Sundial Aeon zatytułowany Stuck On You.

Warto wspomnieć, że Sundial Aeon są w trakcie tworzenia nowego albumu Mimesis...

1. Vibrasphere - Spring Flood
2. Matenda - Orphean (Layback Remix)
3. Weed - Peace Mantra (Dreamdoktor Mix)
4. Sundial Aeon - Stuck On You
5. Solar Fields - Sol (Remix)
6. Smiley Pixey - A Full Moon Gathering (Easter People)
7. Brothomstates vs. Crankshaft - Wekilldaenemy
8. Desert Dwellers - Dubsicle
9. Tor.ma In Dub - Papa Things
10. Mystical Sun - Ninth Sphere (Expanded 09)
11. Pan Electric - Embers 

www.sundial.pl
www.flow-records.com

KARPATY MAGICZNE na wiosnę


MAGIC CARPATHIANS OTHER STAGE


Jarboe na koncertach w Polsce

W czerwcu Jarboe zagra na 2 koncertach w Polsce:

Jun 5, 2009 No Mercy, Warsaw - Poland
Jun 6, 2009 Firlej ,Wroclaw - Poland

Wystartowało nowe internetowe RadioJAZZ.FM

5 grudnia, na dzień przed dwunastą rocznicę istnienia, zgasła jedyna w Polsce jazzowa stacja radiowa. Była ekipa radia wraz z grupą słuchaczy postanowiła wskrzesić radio jazzowe w internecie. Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku.

Na stronie www.radiojazz.fm jak i wielu forach dyskusyjnych pojawił się komunikat o trwających pracach nad uruchomieniem radia. Początki były bardzo trudne, jednak 5 stycznia udało się wprowadzić cel w życie. Zespół RJ.FM zapowiada jednak, że to nie koniec ich pracy. Docelowo w nowym RadiuJazz.FM oprócz dziennych pasm prezenterskich będzie można usłyszeć większość programów autorskich znanych z anteny dawnego Jazz Radia, prowadzonych m.in. przez jazzmanów Wojciecha Karolaka czy Krzysztofa Herdzina, jak również te przygotowane przez dziennikarzy i znawców muzyki jazzowej, a przede wszystkim usłyszeć jazz - znów będzie to jedyna stacja polskojęzyczna nadająca ten rodzaj muzyki. Radio zamierza zachować swój kulturalny i niezależny format: brak w nim będzie zwykłych wiadomości, za to nie umkną uwadze ciekawe koncerty, imprezy kultularno-jazzowe, a także informacje o nowościach fonograficznych. Większość koncernów płytowych i promotorów jazzu w Polsce już zadeklarowała chęć współpracy z RadiemJAZZ.FM

Do tej pory pod adresem radia swoją aprobatę dla projektu wyraziło już kilka tysięcy osób. Poza tym, na jednym z najbardziej znanych portali społecznościowych w Polsce, utworzony został profil radia, on również cieszy się dużą liczbą gości oraz poparciem.


Obecnie uruchomieniem radia zajmują się;

Ola Nowosad - szefowa, odpowiedzialna za sprawy redakcyjno-antenowe,

Darek Błahuta - odpowiedzialny za sprawy techniczne,

Paweł Nowak - dostarczający potrzebny sprzęt i "know-how",

Joanna Brodnicka - odpowiedzialna za internetową promocję RadioJazz.FM,

Jurek Szczerbakow - odpowiedzialny za sprawy organizacyjne

oraz Dawid Pabich, Ziemowit Pędziwiatr, Krzysztof Kosior, Monika Waraczyńska, Maciej Karłowski, Anna Początek, a także wielu przyjaciół i słuchaczy pomagających nam w rozwiązywaniu kolejnych problemów lub dostarczających sparcia i zagrzewających do dalszych starań.
 

Misja i idea
Nadrzędną ideą powołania do życia RadiaJAZZ.FM jest stworzenie miejsca gdzie jeden z najwspanialszych gatunków muzyki będzie prezentowany w całej swej bogatej okazałości, we wszystkich barwach i odcieniach.

 To miejsce gdzie dobór muzyki nie będzie wyznaczany wykresami ani badaniami marketingowymi, ale będzie tworzony przez ludzi oddanych jazzowi, mających pasję dzielenia się muzyką. W naszej stacji swoje miejsce znajdą nowości, najpiękniejsze standardy, a także najcenniejsze archiwalia polskiego i światowego jazzu.

RadioJAZZ.FM jest tworzone z myślą o całej rzeszy ludzi których oczekiwania wychodzą ponad przeciętną.


RadioJAZZ.FM

II CoCArt Music Festival

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu i grupa HATI zapraszają na ::: II CoCArt Music Festival :::, który odbędzie się w dniach 24-28 marca 2009 r.

II CoCArt Music Festival jest twórczą kontynuacją I edycji Festiwalu, który odbył się w CSW „Znaki Czasu” w Toruniu w marcu 2008 r.
Podstawowym założeniem organizatorów jest prezentacja nowych trendów we współczesnej sztuce dźwiękowej i wizualnej w warunkach jej wzajemnego oddziaływania i uzupełniania się. W ramach międzynarodowego wydarzenia koncerty multimedialne zaprezentują artyści integrujący muzykę, obraz i sztukę performance.
Głównymi wydarzeniami II CoCArt Music Festival będą - podobnie jak podczas pierwszej edycji - koncerty audiowizualne w garażu podziemnym budynku CSW „Znaki Czasu”. Nowymi inicjatywami są koncerty pod szyldem CoCArt Music Poland, instalacje audio, warsztaty edukacyjne oraz panel dyskusyjny pt. Eksperymentalna sztuka mulitimedialna wobec nowych technologii tworzenia. Nie zabraknie również imprez after party.
Do udziału w Festiwalu zaproszeni zostali współcześni niezależni twórcy sztuki audio i video o znacznym dorobku artystycznym. Jeśli chodzi o samą muzykę będzie to twórczość artystów poruszających się na takich polach jak elektroakustyka, eksperymentalna muzyka taneczna, ambient, drone music, postindustrial, free improvisation czy field recordings...
Część z artystów prezentowanych na II edycji CoCArt Music Festival wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu i grupa HATI prezentują
                :::II CoCArt Music Festival:::            
PROGRAM KONCERTÓW:
26.03.2009 (czwartek), CoCArt Music Poland, godz. 20.00
Kino Centrum w CSW „Znaki Czasu” ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Emiter_Franczak - koncert audiowizualny
T. Gadomski / T. Mirt  - koncert
Prezentacja warsztatów
+ impreza after party w klubie eNeRDe, ul. Browarna 6: dj Miedziana

27.03.2009 (piątek), godz. 19.00
Garaż podziemny CSW „Znaki Czasu”, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
REFORMED FACTION OF ZOVIET FRANCE (Anglia) - koncert
TROUM (Niemcy) - koncert
Vitor Joaquim & Lia (Portugalia/Austria) - koncert audiowizualny
MODULATE (Anglia) - koncert audiowizualny
HATI (Polska) – koncert
VIDEOTURISTEN (Polska) -  koncert audiowizualny/instalacja
+ impreza after party w klubie eNeRDe, ul. Browarna 6: dj Wiktor Skok, Goon Squad
28.03.2009 (sobota), godz. 18.00  
Garaż podziemny CSW „Znaki Czasu”, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Oren Ambarchi (Australia) – koncert
Z’EV (Stany Zjednoczone Ameryki) - koncert
Sunao Inami (Japonia) - koncert audiowizualny
COLUMN ONE (Niemcy) - koncert audiowizualny
Richard Pinhas + Jérôme Schmidt + Milosh Luczynski (Francja) – koncert audiowizualny
KARPATY MAGICZNE (Polska) - koncert
+ impreza after party w klubie eNeRDe, ul. Browarna 6: dj Wiktor Skok, dj Szum

INNE WYDARZENIA W RAMACH FESTIWALU:
*Panel dyskusyjny: Eksperymentalna sztuka mulitimedialna wobec tradycji i nowych technologii tworzenia: 24.03.09. Collegium Maius UMK, ul. Fosa Staromiejska 3.
*Emiter_Franczak (Polska) – warsztaty audiowizualne: 24 - 26.03. CSW – Sala Dydaktyczna.
*Dariusz Wojtaś (Polska) – instalacja audio SzumPływ/SzumDryf: od 24.03., czynna przez tydzień. Wodociągi – Hala Pomp, ul. Św. Józefa 47/49.
*Robert Curgenven (Australia) – instalacja audio Unsilenced Landscape: od 25.03., czynna przez miesiąc. CSW – Niecka.
*Herman Müntzing (Szwecja), Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19:            - koncert: 26.03, godz. 18.00.                                    - session live impro: 27.03., godz. 12.00.
*KARPATY MAGICZNE (Polska), Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19:             - prezentacja Etnobotaniczne aspekty muzyki & Psychogeografia transu: 27.03, godz. 16.00.     - warsztaty Odzyskać głos: 28.03, godz. 12.00.

Strony internetowe CoCArt Music Festival:                    www.csw.torun.pl/cocart                                        www.myspace.com/cocartmusicfestival
Bilety:
5 zł / 26.03. (wstęp: CoCArt Music Poland -  Kino Centrum w CSW)
25 zł / 27.03 lub 28.03. (wstęp: garaż podziemny CSW oraz after party w eNeRDe)     
40 zł / karnet na wszystkie 3 dni (wstęp na wszystkie koncerty w CSW i after party)
Pozostałe wydarzenia (w Muzeum Etnograficznym, instalacje, warsztaty, panel) – wstęp wolny.

HATI / Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu

Energia Dzwieku 4

Czwarta edycja festiwalu Energia Dźwięku zostanie uświetniona pierwszym w Polsce występem formacji Univers Zero.


21-22.03.2009,
Sala  Gotycka, ul. Purkyniego 1, Wrocław
21.03.2009 godz. 19.00
bilet: 35/45 zl


GAE BOLG /Francja
SEVEN PINES + FRIENDS /Francja
TRUBLION23 /Francja
LISE N.  /Francja


22.03.2009 godz. 19.00
bilet: 50/60 zl


UNIVERS ZERO /Belgia
Po raz pierwszy na jedynym koncercie w Polsce!!!
+ surprise …

info:
http://www.industrialart.eu/index.php?go=energiadzwieku
www.myspace.com/wroclawindustrialfestival

organizator: INDUSTRIAL ART.
www.industrialart.eu
kontakt: frett@jobkarma.plinfo o artystach:

GDYBY STRAWIŃSKI MIAŁ ROCKOWY ZESPOŁ BRZMIAŁBY JAK:UNIVERS ZERO

 Zespół powstał na drodze ewolucji belgijskiej formacji NECROMICON, której liderzy - Daniel DENIS i Claude DERON zmienili nazwę na UNIVERS ZERO w 1974 roku. Nazwa grupy powstała pod wpływem noweli belgijskiego pisarza Jacquesa STERNBERGA. Do dnia dzisiejszego liderem a także pomysłodawcą większości kompozycji jest wirtuoz perkusji a także charyzmatyczny kompozytor - Daniel DENIS. W 1977 roku zespól przystąpił do nieformalnej organizacji awangardy rockowej - ROCK IN OPPOSITION. UNIVERS ZERO zmieniając swój skład muzyczny istniało do 1987 roku. Zawsze w jego składzie znajdowali się niezwykli muzycy. W 1997 roku niespodziewanie dla wszystkich fanów zespół pojawił się nagle na festiwalu FIMAV w Kanadzie 1997 roku. Jak zawsze pod wodza Daniela DENIS. Ten zaskakujący koncert zaowocował powróceniem do regularnej działalności. W ciągu swojego istnienia nagrał kilkanaście płyt, które wszystkie przynoszą niezwykłą muzykę będącą konsekwencją obranej na początku formy, ale zarazem ciągle świeżą. Ich muzyka określana jest mianem "nowej elektrycznej muzyki kameralnej". I rzeczywiście jest to intrygujące skojarzenie napięć awangardy rockowej z wyrafinowaniem nurtu muzyki klasycznej wykreowanej przez Igora STRAWIŃSKIEGO. Muzyka UNIVERS ZERO zabiera nas w rejony katakumbowych ciemności, ponurych i złowieszczych namiętności, zagadkowego mrocznego oczekiwania, zagrożenia. Ich druga płyta "Heresie" przez wielu uważana jest za najbardziej mroczną muzykę, jaka została stworzona i wydana. Wyrafinowana forma muzyczna wypełniona brylantowymi i szmaragdowymi rozwiązaniami nie przeszkadza zespołowi UNIVERS ZERO podniecać oraz uwodzić niezwykłą dynamiką i ekspresją awangardy rockowej. Barwa budowana jest na elektrycznie i akustycznie brzmiących instrumentach: perkusja, obój, fagot, saksofony, skrzypce, instrumenty klawiszowe, gitara basowa. Dzisiaj nadal zespołem dowodzi Daniel DENIS a z pierwszego składu pozostał charyzmatyczny Michel BERCKMANS. Ten duet uzupełniają młodsi, ale już doświadczeni w tworzeniu niezwykłej dzieł, muzycy: Kurt BUDÉ, Martin LAUWERS, Dmitiri EVERS oraz Pierre CHEVALER. UNIVERS ZERO jest bezsprzecznie nie tylko legendą współczesnej muzyki, ale także wręcz kanonem awangardy rockowej inspirującym wiele młodych zespołów. Pomimo zmian w składzie zespołu oraz ponad trzydziestoletniej twórczości każdy koncert jest wydarzeniem, który pozostaje w naszej pamięci na zawsze, tak jak Ich płyty na naszych półkach.

Henryk Palczewski

http://www.univers-zero.com


GAË BOLG
Mistrzowie Psychedelic-Post-Opera-Progressive-Dancefloor-Orchestral-Industrial-Folk Music !!! Ich nowy album Petit traité de Gymnosophieto to połączenie radości i szaleństwa. Opisywany jest tak: "Magma na kwasie gra Strawińskiego w towarzystwie chóru duchów i orkiestry symfonicznej - podczas obłąkanej tanecznej ceremonii". Teatralne, podniosłe i szalone koncerty Gae Bolg można porównać do Virgin Prunes albo nawet "Latającego Cyrku Monty Pytona" w szpitalu psychiatrycznym.

www.myspace.com/gaebolg


TRUBLION 23
Adept psychodelii i symfonicznego folku mającego swoje korzenie zarówno w
Witthüser und Westrupp jak i Whitehouse. Oryginalna mixtura, w której pobrzmiewają dalekie echa: Current 93, Angels of Light, Animal Collective i Missing Fundation. Akustyczne gitary, wokal osadzony w tradycji trubadurów, dziwaczne sample, piękne melodie, psychodeliczne efekty, noise'owa przestrzeń i duża dawka poczucia humoru tworzy fascynujący koktajl, będący swoistym kopniakiem który ma wyrwać z odrętwienia pogrążoną w śnie zimowym scenę folk.

www.myspace.com/23trublion23LISE N.
Lise N. prezentuje oryginalną muzykę zainspirowaną filmami Alexandra Jodorowsky'ego, muzyką Die Tödliche Doris i O Yuki Conjugate oraz poezją Pierre'a Reverdy. Teatralne koncerty Lise N. połączone z filmami Erik'a Damiano są mixturą impresyjnego chłodu i dziwacznego rytuału dotkniętego różdżką sci-fi. Litanie piękna, hipnotyzujący głos żeński, ulotny erotyzm, dźwięki banjo, harfy i etniczne pasaże perkusyjne, tworzą urokliwy świat pełen zaskakujących niespodzianek i mrocznych krajobrazów.

www.myspace.com/nlise


SEVEN PINES
Trudno znaleźć odpowiednie słowa aby opisać bliźniaczy projekt leader'a Gae Bolg - Eric'a Roger'a. Z pewnością usłyszymy tu tribal-folk, muzykę progresywną, ambient i industrial a także operowe wpływy. Na potrzeby występów live zespół przybrał nazwę Seven Pines and Friends i składa się z członków Trublion 23, Gaë Bolg, jak również Lise N. i Karla Blake'a Możemy spodziewać się zatem swoistego opus magnum zagranego przez wszystkich wyżej wymienionych artystów, których usłyszymy tego wieczoru we Wrocławiu w solowych odsłonach.

www.myspace.com/sevenpines


 INDUSTRIAL ART

wernisaż Jacka Zielińskiego "TRANSaGRESJE" : koncert tbc (Hamburg) i X-NAVI.ET

11.02.2009 (środa), godz. 20.00
Toruń, Piwnica Pod Aniołem,  Rynek Staromiejski 1
 
Wystawa grafiki Jacka Zielińskiego "TRANSaGRESJE"
Podczas wernisażu wystąpią:
tbc (Hamburg) - postindustrial-electronic-noise
X-NAVI.ET (R. Iwański/HATI) - electronic-drone-ambient + slajdy J. Zielińskiego
 
 
 
X-NAVI.ET (R. Iwański/HATI)
Nowy projekt dźwiękowy współzałożyciela i muzyka HATI - Rafała Iwańskiego. Artysta kreuje wielopłaszczyznowe i psychoaktywne kompozycje, wykorzystując analogowe instrumenty elektroniczne, efekty, sample i nagrania terenowe. Iwański swoje doświadczenia na polu elektroakustyki rozpoczął już w drugiej połowie lat 90. (np. Mantra-I: Prehistory of HATI: Vol. 1 - dobrze odebrana reedycja kasety z 1997 r., wydana w 2006 r. na cd-r). Duże znaczenie w początkowych poszukiwaniach miała dla niego fascynacja dokonaniami zespołów postindustrialnych :zoviet*france: i COIL, natomiast później praktyka i teoria muzyki, wypracowana przez takich kompozytorów drone music jak La Monte Young i Z'EV. X-NAVI.ET to obecnie projekt nastawiony głównie na prezentacje live, z reguły w połączeniu z projekcją slajdów Jacka Zielińskiego. www.myspace.com/hatitah
 
tbc (Hamburg)
Thomas Beck zaczynał nagrywać własne dźwięki w latach 80., początkowo  pod wpływem estetyki  futuryzmu i dada.  Był aktywny na Cassettemusicscene oraz w Mailart Network.  Kilka lat później odkrył możliwości naturalnych zjawisk dźwiękowych. W 1991 r. założył w Hamburgu "Hör-Bar" z Y-Ton-G i Malte Steiner, klub muzyczny wspierający muzykę eksperymentalną, organizując comiesięczne koncerty dla muzyków z całego świata. Założył własną wytwórnie płytową „Wachsender Prozess” wspierającą scenę noise. Zajmuje się też produkcją programu „Radio Gagarin”  w lokalnej hamburskiej niezależnej stacji radiowej FSK, gdzie prezentuje muzykę z płyt, koncerty na żywo, wywiady. Jest też aktywny jako DJ, autor interaktywnych instalacji dźwiękowych i członek grup poruszających się na polu improwizowanej muzyki elektronicznej: Six and More, A New Project , Freie Hand,  180 Grad. Franz de Waard z magazynu Vital Weekly określił muzykę tbc jako jedną z najcięższych w Europie... www.hoerbar-ev.de/?Mitglieder:tbc
 
 JACEK ZIELIŃSKI 
Jacek Zieliński jest z wykształcenia plastykiem-grafikiem. Tworzy przede wszystkim w technikach: suchej igły, suchorytu, miedziorytu, kolografii, monotypii i kolażu. Można właściwie powiedzieć, że jego prace posiadają cechy charakterystyczne zarówno dla grafiki, jak i malarstwa. W centrum estetycznych fascynacji Jacka Zielińskiego znajdują się przede wszystkim cztery żywioły. Od kilku lat artysta zajmuje się również fotografią; stosując różnego rodzaju filtry umieszczane przed obiektywem, wykorzystując przede wszystkim techniki analogowe, kreuje oniryczne, płynne wizerunki ludzkich postaci, przestrzeni i przedmiotów. Inną jego pasją jest krótkometrażowy film strukturalny; do dwóch ostatnich filmowych obrazów - Ecce Homo i Axis Mundi - muzykę przygotował zespół HATI. Najnowsze projekty artystyczne Jacka Zielińskiego to przede wszystkim prezentacje slajdów-fotografii, do których muzykę tworzy Rafał Iwański (HATI) w ramach projektu X-NAVI.ET.
"Prace z cyklu "TRANSaGRESJE" pokazują przede wszystkim momenty przekroczenia siebie, prezentują chwilę fundamentalnej przemiany własnego ego czy też przejścia z jednego do drugiego stanu emocjonalnego. Metamorfoza ta jest zazwyczaj gwałtowna i agresywna (stąd kolor i forma), bo tylko taka budzi z uśpienia i pozwala na wyłonienie nowej świadomości. Powiązana jest też z ofiarą i zaprzeczeniem."
www.csw.torun.pl     (art.baza/ Jacek Zieliński),        www.myspace.com/jacekzielinski
 

Koncert Karpat Magicznych w Gdańsku


znalezionych: 303 na 31 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
 
POLECAMY: